Fynspokalen - FJD Udstillingen

Tildeles bedst placerede hund I modsat køn i junior klassen. Kan vindes til ejendom ved erhvervelse 3 på hinanden følgende gange med forskellige hunde eller ved erhvervelse 5 gange med 2 forskellige hunde.

 

2017                Ikke uddelt

2016                Vilslev Melody                                                   Jan Larsen

2015                Charlie                                                               Lene Bolding

2014                Ikke uddelt

2013                Ikke uddelt

2012                Skovlykkes Trisse                                             Helge Knudsen

2011                Ikke uddelt

2010                Højfyn´s Bella                                                  Kim Kischer

2009                Bomstærks Liva-E                                            Jan Carlsen

2008                Come Back Fighter                                          Flemming Vilslev

2007                Yobbo´s Bitten                                                 Helge Knudsen

2006                Ikke uddelt

2005                Englyst Terry                                                    Arne Englyst

2004                Ikke uddelt

2003                Setterly Epo                                                      Leif Hermann

2002                Ikke uddelt

2001                Englyst Lilli                                                      Arne Englyst

2000                Thor                                                                  Henrik Berg

1999                 Ikke uddel

1998                  Ikke uddelt

1997                  Setterly Aldo,                                                  Leif Hermann

1996                  Rolf,                                                                 Heidi Jørgensen

1995                  Bongo,                                                             Flemming Jensen

1994                 Skovlykkes Bine,                                              Erling W. Christensen

1993                 Mangler

1992                 Lima,                                                                  Ejvind Mortense

1991                 Tikka,                                                                 Niels J. Christensen

1990                Setterhyttens Elegant Dream,                           Jytte Lind

1989                 Vestklit Ronja,                                                   Niels J. Christensen

1988                  Tom                                                                   C. Andersen

1987                 Dannerhøjs Leif,                                               Hjalmar Mortensen

1986                 Ikke uddel

1985                  Emtekærs Cliff,                                                 Freddy Skriver

1984                Ikke uddelt

1983                 Mikkel,                                                                Jørgen Jense

1982                 Bobby,                                                                 Harry Madsen

1981                 Ikke uddelt

1980                Dannerhøjs Tinka,                                              Povl Fisker

1979                Vestklit Sjaiga,                                                     Bent Mathiasen

1978                  Ikke uddelt

1977                  Ikke uddelt

1976                 Lindballes Bonnie,                                              Leif Larsen

1975                 Ikke uddelt

1974                 Lady,                                                                     Rolf Kjeldsen