Agner Christensen´s Vandrepokal

Pokalen er skænket af Agner Christensen.

Pokal til bedste placerede hanhund på DISK´s Hovedprøve i vinderklassen.

Pokalen skal – for at blive ejendom – vindes 3 på hinanden følgende år eller 3 gange i alt med 2 forskellige hunde. Hunden skal have mindst Very Good på udstilling.

 

2018               Ikke Uddelt

2017               KirstineKjær's Eddie                                      Gunnar Jensen

2017               KirstineKjær's Eddie                                       Gunnar Jensen

2015                Mårup Storm                                                   Søren Godtfredsen

2014                Ikke uddelt

2013                Ikke uddelt

2012                Gaudy                                                               Niels Erik Krüger

2011                Ikke uddelt

2010                Ikke uddelt

2009                Mårup Messi                                                    Per Pedersen

2008                Ibber                                                                 Toni Andersen

2007                Ikke uddelt

2006                Duggas B. Bjärven                                           Jonas Sandberg

2005                Ibber                                                                 Toni Andersen

2004                Ibber                                                                 Toni Andersen

2003                Klippeøens Pri                                                  Erik Rimmen

2002                Kirstinekjærs Wax                                            Svend Åge Jensen

2001                Kirstinekjærs Wax                                            Svend Åge Jensen

2000                Pav                                                                    Ulrik Kjærsgaard

1999                  Pav,                                                                  Ulrik Kjærsgaar

1998                 Setterly Aldo,                                                   Leif Hermann

1997                 Ikke uddelt

1996                 Tjak,                                                                 Henrik M. Larsen

1995                 Janås Arrac,                                                     Torben Reese

1994                 Lupi,                                                                Harry Madsen

1993                Mangler

1992                Lupi,                                                                 Harry Madsen

1991                 Ikke uddelt

1990                Ikke uddelt

1989                 Ikke uddelt

1988                 Ikke uddelt

1987                Ikke uddelt

1986                Janås Nick,                                                      Edvard Holm

1985                Luffe,                                                               Finn Halling

1984               Ikke uddelt

1983               Ikke uddelt