Kennel Lindballes Vandrepokal til BIM

Proportioner: Kennel Lindballes Vandrepokal udsat af Egon P. Jensen til bedste hund af modsat køn på Hovedprøvens udstilling. Kan vindes til ejendom ved erhvervelse 3 på hinanden følgende gange med forskellige hunde eller ved erhvervelse 5 gange med 2 forskellige hunde.

 

2018              Red Garlic's Hot Habanero                              Agneta Andersson

2017               Bado aus Werlaburgdorf                                   Brigitte Schröder

2016                Bjerkaasen´s Bs-Siff                                          Heidi Nørgaard Jensen          
2015                Red Garlic´s Rasberry                                       Agnetta Anderson
2014                Mårup Storm                                                     Søren Gotfredsen                  
2013                Ikke uddelt
2012                Mårup Messi                                                      Per Pedersen
2011                 Essex                                                                  Ole Schmidt
2010                Klippeøens D. Donna                                       Gunnar Jensen
2009                Ikke uddelt
2008                Ikke uddelt
2007                Ikke uddelt
2006                Gaudy                                                                 Karin Krüger
2005                Klippeøens C. Chita                                          Erling Juul Jensen
2004                Setterly Carlo                                                     Erica Christensen
2003                Trolla                                                                  Hugo Pedersen
2002                Ikke uddelt
2001                 Chutney                                                             Jan Lorentsen
2000                Setterly Cindy                                                    Mariann Chriel

1999                Englyst Canel                                                      Jørgen Jensen

1998                Chutney                                                              Jan Lorentsen

1997                Rødmyran Grid                                                   Jørgen Jensen

1996                Tippe                                                                   Gunnar Jensen

1995                Ikke uddelt

1994                Kvik                                                                      H. C. Hansen

1993                Mangler info  

1992               Tikka                                                                     Niels J. Christensen

1991               Lap                                                                        K. Erik Andersen

1990              Lasse                                                                       Tommy Pedersen

1989              Acien                                                                       Verner Larsen